0
منو دسترسی
1396/05/01 در ساعت 10:58:30

روش صحیح استفاده از رسانه‌های دیجیتال را به کودک خود بیاموزید

برخی از کارشناسان سلامت اطفال اعتقادی به سخت‌گیری در استفاده از وسایل الکترونیکی و دیجیتال برای کودکان ندارند اما همچنان تاکید دارند که والدین نباید برای سرگرم و آرام کردن کودک خود به این ابزار وابسته شوند.

روش صحیح استفاده از رسانه‌های دیجیتال را به کودک خود بیاموزید

در همین رابطه متخصصان اطفال آمریکا موارد زیر را به والدین توصیه می‌کنند:

- استفاده از رسانه‌های نمایشی برای خردسالان کمتر از ۱۸ ماه کاملا ممنوعیت دارد مگر در مواردی که از این وسیله برای ارتباط تصویری با اعضای خانواده‌ استفاده شود.

- والدین خردسالان ۱۸ تا ۲۴ ماه باید در کنار فرزندشان برنامه‌ها و فیلم‌های آموزشی تماشا کنند. این منابع می‌تواند به عنوان وسیله‌ای برای کمک به یادگیری کودک مورد استفاده قرار گیرد.

- کودکان ۲ تا پنج سال نباید بیش از یک ساعت در روز به استفاده از تبلت، گوشی همراه و دیگر وسایل الکترونیکی اختصاص دهند. همچنین والدین باید در حین استفاده کودک از این وسایل یا تماشای فیلم با فرزندشان تعامل داشته باشند.

- کودکان شش ساله و بالاتر در زمان استفاده از تجهیزات الکترونیکی باید تحت کنترل باشند. والدین باید مطمئن شوند زمان استفاده از این وسایل بر کیفیت خواب، فعالیت‌های جسمی و اجتماعی آنان تاثیر نمی‌گذارد.

- در زمان‌های مشخصی از روز و برخی از قسمت‌های خانه استفاده از وسایل الکترونیکی ممنوع اعلام شود.

کارشناسان معتقدند در حالیکه این قوانین بر استفاده کودک از تجهیزات الکترونیکی تاثیر می‌گذارد والدین هم باید نسبت به عادات رفتاری خود توجه داشته باشند چون بی‌تردید کودکان در مورد نحوه رفتارهایشان از والدین الگو می‌گیرند.

0%